Styl country

Autor: Zespół Domus

Styl country czyli trochę wsi w mieście. Wydawałoby się, że takie łazienki to już duch przeszłości… a jednak! Zdarzają się odważni klienci, którzy lubią połączenia starego, drewna i odrobiny szaleństwa we wnętrzach.

Dziś w biurze dzień jak co dzień myślę, a tu taka niespodzianka i wyzwanie w jednym. Głównym założeniem klientów było stworzenie łazienki łączącej cechy country stylu, ale przemycenia też elegancji tak żeby łazienka pasowała do reszty domu i była namiastką ciepłego salonu kąpielowego.

Umywalka nablatowa w salonie kąpielowym

Na szczęście wymiary całkowicie spełniają warunki salonu kąpielowego, mogłam zaproponować klientom dużą, wolnostojącą wannę. Przez długie okno do wnętrza wpada dużo światła, dlatego zdecydowałam się na zastosowanie ciemnej, ale klasycznej cegły Kotto Brick Mattone Nat. 6X25, która idealnie wpisuje się w styl country. Jednak położenie cegły na wszystkich czterech ścianach wydawało mi się zbyt odważnym krokiem, dlatego sama płytka imitująca cegłę znajduje się na dwóch najważniejszych: frontowej i tej z umywalką. Na pozostałych ścianach zaproponowałam czystą i pięknie satynową biel Polar Luxe Blanco 28,5×88,5 cm. Klienci natomiast zachwyceni byli płytką ceglaną stąd sprytny zabieg, który wypracował kompromis: duże lustro na przeciwko ściany z umywalką, które delikatnie przemyca cegłę również na tą ścianę.

Duże lustro w łazience

Za elegancję natomiast odpowiadają płytki stylizowane na boazerię Panel Cotton White 28,5×88,5 połączone oczywiście ze sztukaterią z kolekcji: Cotton Plinth White 15×28,5, Cotton Band White 7×28,5.
Szara podłoga Foster Light 60×60 neutralizuje i jednocześnie spina w całość łazienkę. Ale! Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach stąd w łazience klientów nie mogło zabraknąć elementów drewna jak drewniana półka nad zabudową WC oraz szafka i oczywiście niezbędnych elementów stylu jak metalowe czarne lampy, lustro..
Na szczęście moja wizja łazienki idealnie wpasowała się w wizję klientów stąd jeszcze większe moje zadowolenie z pracy nad taką niespotykaną łazienką.

Komentarze

  1. Ewa pisze:

    Pani Martyno, jakiej firmy jet wanna którą Pani zaproponowała klientom? Jaki ma wymiar?

    • Martyna Ptak pisze:

      Wanna na wizualizacji to wanna firmy Omnires, z którą współpracujemy, model Barcelona XL i jak sama nazwa wskazuje jest naprawdę duża: 170×77 cm. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *