Retro łazienka w bloku

Autor: Zespół Domus

Styl retro to już nie tylko elegancja i przepych nawiązujące do baroku, renesansu, ale też domieszka stylu prowansalskiego i industrialnego. Często wykorzystuje się rzeczy stare, które noszą w sobie wiele lat używania, lub są na takie stylizowane.

Coraz częściej wracamy do rzeczy starych, z tzw duszą, dlatego nie zdziwiło mnie, że dziś tacy klienci stanęli w progu mojego biura. Młoda para, która kupiła swoje pierwsze mieszkanie nie idzie w ślad za trendami, za minimalistycznymi czy chłodnymi aranżacjami. Swoje mieszkanie wymarzyli sobie w mieszance starych i nowych rzeczy. Stąd też pojawił się problem łazienki, której jako jedyne pomieszczenie nie potrafili sami “ugryźć”. Dlatego podjęłam się zadania i tak oto:

Niewielka i bardzo nieforemna łazienka, która miała pomieścić nie tylko miskę WC, umywalkę i prysznic, ale także pralkę zamieniła się w całkiem ustawną, przestrzenną łazienkę rodem z domku na wsi.

Pralka w łazience

Połączenie płytek FS Faenza-A i płytki drewnopodobnej Sherwood White dało wrażenie bardzo przytulnej łazienki. Kafelki tylko w strefie mokrej pod prysznicem sięgają 2 m, w pozostałej części łazienki, płytki zostały położone jedynie do 1,2 m, jednakże zostały zakończone paskiem płytki FS Faenza-A, tak, aby obrys łazienki optycznie stał się większy. Dzięki płytkom FS Faenza-A pod prysznicem utrzymanie kabiny w czystości będzie dziecinnie łatwe.

Umywalka nablatowa w małej łazience

Pozostałą część łazienki klienci pomalowali na szaro- kolor przewodni w mieszkaniu. Aby dodać łazience nie tylko retro uroku, ale również funkcjonalności, zaproponowałam wieszak w kształcie drabiny, na który można wieszać ręczniki, ale również kosmetyki niezbędne do kąpieli. Pojawiła się też szafka z umywalką nablatową, aby kilka centymetrów blatu, mogło służyć jako półka na niezbędne kosmetyki, ale również na dekoracje w postaci świec czy innych naszych ulubionych. Drewniane lustro i wiszące “gołe” żarówki stanowią kropkę nad I w tej aranżacji.
Całość prezentuje się bardzo skromnie, ale dzięki dodatkom można stworzyć bardzo przytulną, retro łazienkę.

 

 

Komentarze

  1. ania pisze:

    Gdzie można na żywo zobaczyć te płytki

    • Paweł pisze:

      Wszystkie płytki widoczne na wizualizacjach można zobaczyć w naszych salonach firmowych w Katowicach, Poznaniu, Pile i Strzelcach Opolskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *