Łazienka w stylu skandynawskim

Autor: Zespół Domus

Czym jest styl skandynawski? Czy północne wzornictwo można zastosować nawet w małych pomieszczeniach? Czy w małej łazience można połączyć trzy rodzaje płytek? Poniższa aranżacja jest na to najlepszą odpowiedzią!

Od paru lat do naszych wnętrz niebanalnie wkroczył szeroko pojęty styl skandynawski. Z nim bardzo popularne stało się łączenie jasnej kolorystyki w odcieniach bieli, beżu i szarości z drewnem. Jest to ostatnimi czasy bardzo pożądany zestaw również w łazienkach. O ile drewno w mieszkaniach jest często stosowane o tyle w łazienkach, ze względu na wysoką wilgotność, raczej rzadko.

Łazienka przy sypialni

W odpowiedzi na zainteresowanie klientów jest w tej chwili olbrzymi wybór płytek gresowych imitujących drewniane deski. Prezentowany projekt łazienki jest kwintesencją stylu skandynawskiego. W małej łazience przy sypialni udało się stworzyć przytulny skandynawski klimat poprzez zastosowanie oszczędnej gamy kolorystycznej.

Mała łazienka z wanną

Na ścianach znalazły się rektyfikowane (bezfugowe) płytki w neutralnym odcieniu szarości. Jest to seria Grey Soul marki Cotto Tuscania. Aranżacyjną dekoracją stała się ściana nad wanną którą tworzą płytki Ches Pawn z Geotilesa. Jest to prosty graficzny element, który nadaje charakterystyczny skandynawski rys całej kompozycji. Dla „ocieplenia” pomieszczenia pojawiły się w tej łazience płytki imitujące drewno (Essense Antuche Cedro 15,2 x 61,5). Nieprzypadkowo zastosowano format mniejszej „deski”. Dłuższa płytka mogłaby przytłoczyć to niewielkie pomieszczenie.

Łazienka skandynawska

Całości dopełniają sprzęty utrzymane w biało-czarnej gamie kolorystycznej oraz nietuzinkowy dodatek w postaci okrągłego, wiszącego na pasku lustra. Łazienka pomimo niewielkich rozmiarów spełnia oczekiwania klientów co do ergonomii i zachowania klimatu stylistyki skandynawskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *