Salon kąpielowy z Tempo White i Corsica Agave

Autor: Kamila Tyrała

Tempo White Rect. 100×100

Tempo White Rect. 100x100

Przejdź do sklepu

Corsica Agave 5×40

 Corsica Agave 5x40

Przejdź do sklepu

Projektując ten salon kąpielowy, od początku myślałam o nim jak o prywatnej strefie wellness. Kluczową rolę odegrały tutaj materiały — naturalne w odbiorze, spokojne kolorystycznie i pracujące światłem.

Na ścianach pojawiły się płytki Equipe Corsica Agave w formacie 5×40. Ich subtelny, wydłużony rytm oraz przygaszony, szałwiowo-zielony odcień pięknie budują tło dla całej aranżacji. Ułożone w sposób podkreślający horyzontalność przestrzeni, optycznie ją wydłużają i wprowadzają wrażenie harmonii. To kolor, który nie dominuje — ale konsekwentnie uspokaja.

Całość została zestawiona z wielkoformatową podłogą Tau Tempo White 100×100, która tworzy jednolitą, jasną bazę. Jej delikatna struktura i miękkie przejścia tonalne przypominają naturalny kamień, dzięki czemu wnętrze zyskuje elegancki, ale niewymuszony charakter. Duży format dodatkowo ogranicza podziały, co wzmacnia wrażenie przestronności.

W projekcie bardzo ważna była dla mnie ciągłość — zarówno materiałowa, jak i wizualna. Dlatego poszczególne strefy: umywalkowa, prysznicowa i kąpielowa, przenikają się bez wyraźnych granic. Przeszklenia, lekkie podziały z drewna i powtarzalność materiałów pozwalają zachować otwartość, jednocześnie delikatnie organizując przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *