Wszystko co potrzeba

Autor: Grażyna Urbaniak
Płytki imitujące beton

Często zdarza się, że na niewielkiej przestrzeni przeznaczonej na łazienkę potrzeba zmieścić jak najwięcej sprzętów. Tak powstają łazienki kompaktowe.
Często obserwuję u klientów zagubienie. W natłoku wzorów, kolorów i przeróżnych rozwiązań sami nie bardzo wiedzą jak ich łazienka ma wyglądać. Dodatkowo, często na małym metrażu, chcą umieścić wszystkie sprzęty tj. wannę, kabinę, wc, bidet, szafkę z umywalką, pralkę… Niestety nie zawsze jest na to miejsce.

Płytki imitujące beton

Na szczęście na etapie wizualizacji klienci są w stanie wyobrazić sobie łazienkę w odsłonie bardziej realnej i wtedy okazuje się, że jedynym rozwiązaniem jest stworzenie łazienki kompaktowej. Prezentowana łazienka wpisuje się idealnie w kanon tej kompaktowej. Jeśli nie mamy dużo miejsca warto rozważyć wannę z parawanem. W tej łazience zastosowałam właśnie takie rozwiązanie.

Duże lustro w łazience

Od strony odpływu zaproponowałam pod tynk z deszczownicą co nie zabiera dużo miejsca. Wanna odsunięta została od ściany co spowodowało, że znalazło się miejsce na baterię wannową czterootworową oraz na funkcjonalną półeczkę wypełnioną płytkami imitującymi drewno (Essenze Antiche z fabryki EnergieKer) i dodatkowo podświetloną pasem LED. W przestrzeni między zabudową stelaża a wanną idealnie zmieściła się szafka z umywalką, którą inwestor zakupił wcześniej.

Zabudowa stelaża WC.

Do całości zaprojektowałam szafkę na niezbędne sprzęty i detergenty, która znalazła swoje miejsce nad pralką. Pomimo małego metrażu łazienka jest przytulna, kompaktowa i wystarczająca… Jest w niej wszystko co potrzeba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.